Så er vi ude og sejle. Mød os på tirsdage ved Skærbæk Sø. Samt anden lørdag i måneden

Kontaktpersoner

Bo Søndergaard Tlf.: 23 49 46 27



søndag den 20. januar 2019

Resultat fra DM 2018

Resultats liste Junior
Sejl_klasse Start nr Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Placering
F4-A-J 2 Mai Kristensen Kadett EMK 100 98 99 1
F4-A-J 1 Topper Vand Pollux VMK 100 94 97 2
F4-A-J 5 Topper Vand Dolly VMK 90 98 94 4
F4-A-J 4 Victoria Hundebøll Samson II EMK 89 95 92 3
F4-A-J 3 Tobias Hundebøll ALEX EMK 89 95 92 3
F4-A-J 6 Mai Kristensen US Cost Guard EMK 84 88 86 5

Resultats liste F4-A_1
Sejl_klasse Start nr Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Placering
F4-A-1 13 Mathias Larsen Pollux EMK 100 100 100 1
F4-A-1 14 Bent Roden Kadet 2 VMK 100 100 100 2
F4-A-1 12 Jan Vegenfeldt Lille Jan VMK 98 100 99 3
F4-A-1 8 Filip Larsen Pollux EMK 98 100 99 4
F4-A-1 15 Ole Knudsen Junior VMK 95 100 97,5 5
F4-A-1 24 Thomas Reichart Martha Lerche VMK 94 98 96 6
F4-A-1 11 Christian Krogsgaard Krabbe HMSK 93 92 92,5 7
F4-A-1 18 Filip Larsen Krappe EMK 83 100 91,5 8
F4-A-1 7 Thomas Reichart Tuck VMK 89 92 90,5 9
F4-A-1 19 Jan Frederiksen Martha Lerche VMSK 89 88 88,5 10
F4-A-1 10 René Winther Pollux 2 VMK 83 90 86,5 11
F4-A-1 9 Tom Bak Springer HMSK 89 84 86,5 11
F4-A-1 17 Mathias Larsen Juno EMK 83 89 86 13
F4-A-1 16 René Winther Tug 2 VMK 83 87 85 14
F4-A-1 23 Ole Erlandsen Emile Robin VMK 79 87 83 15
F4-A-1 21 Jean-Claude Guinot Emma VMK 78 87 82,5 16
F4-A-1 28 Jean-Claude Guinot Emile Robin VMK 74 78 76 17
F4-A-1 20 Røge Nielsen Katja HMSK 81 42 61,5 18


Resultats liste F4-A_2
Sejl_klasse Start nr Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Placering
F4-A-2 38 Filip Larsen Polar EMK 98 100 99 1
F4-A-2 35 Christian Krogsgaard Ottl Lauffer HMSK 92 100 96 2
F4-A-2 41 Bent Roden WSP-10 VMK 95 95 95 3
F4-A-2 37 Michael Kristensen Commodore EMK 89 98 93,5 4
F4-A-2 44 Peerjan Hansen Banchert VMK 94 90 92 5
F4-A-2 32 Ole Knudsen Coast Qaurd VMK 94 89 91,5 6
F4-A-2 34 Filip Larsen Pilot Of Rotterdam EMK 92 89 90,5 7
F4-A-2 29 Erik Larsen Bugsier 3 EMK 95 84 89,5 8
F4-A-2 40 Erik Larsen Smit Nederland EMK 95 82 88,5 9
F4-A-2 27 Christian Krogsgaard MT17 HMSK 88 88 88 10
F4-A-2 30 Jan Frederiksen Mif VMK 87 83 85 11
F4-A-2 43 Filip Larsen Mercantic EMK 78 89 83,5 12
F4-A-2 31 Peerjan Hansen Commandor VMK 88 75 81,5 13
F4-A-2 26 Tom Bak Banckert HMSK 74 78 76 14
F4-A-2 25 Perben Baltzer Progress HMSK 74 67 70,5 15
F4-A-2 39 Arne Hansen Calypso HMSK 93 0 46,5 16
F4-A-2 46 Arne Hansen Sea Star HMSK 88 0 44 17


Resultats liste F4-A_3
Sejl_klasse Start nr Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Placering
F4-A-3 50 Ole Knudsen Fouda VMK 98 93 95,5 1
F4-A-3 51 Filip Larsen Flyvefisken EMK 94 95 94,5 2
F4-A-3 58 Christian Krogagaard Sea Eagle HMSK 96 93 94,5 3
F4-A-3 49 Ole Erlandsen Gry Maritha VMK 95 88 91,5 4
F4-A-3 45 Bent Roden Bremen 9 VMK 89 88 88,5 5
F4-A-3 56 Thomas Reichart Red Falcon VMK 88 89 88,5 5
F4-A-3 48 Michael Kristensen Hidria EMK 92 83 87,5 7
F4-A-3 55 Bo Søndergaard Riva HMSK 88 84 86 8
F4-A-3 59 Birger Glud SK 32 Harro Koelre HMSK 82 89 85,5 10
F4-A-3 57 Ole Erlandsen Polar Star VMK 84 87 85,5 9
F4-A-3 60 Michael Kristensen U311 EMK 83 87 85 11
F4-A-3 54 Jean-Claude Guinot Düsseldorf VMK 84 84 84 12
F4-A-3 47 René Winther Admiral VMK 85 82 83,5 13
F4-A-3 53 Erik Larsen Envoy EMK 82 83 82,5 14
F4-A-3 42 Preben Baltzer Helton HMSK 82 80 81 15
F4-A-3 52 Poul Nielsen Jugalf Sander HMSK 37 84 60,5 16


Resultats liste F4-B
Sejl_klasse


Navn
Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Byg Snit Samlet Point Placering
F4-B Thomas Thomsen Joffre HMSK 98 100 99 96 195 1
F4-B Mathias Larsen Havmågen EMK 100 98 99 95 194 2
F4-B Thomas Reichart US Coast Guard VMK 98 100 99 93 192 3
F4-B Michael Hundebøll Torben EMK 100 100 100 90 190 4
F4-B Ole Knudsen Absalon VMK 94 93 93,5 87 180,5 5


Resultats liste F4-C
Sejl_klasse Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Byg Snit Samlet Point Placering
F4-C Bent Roden PT-596 VMK 96 94 95 89 184 1
F4-C Michael Hundebøll Vedette Lance Missiles EMK 95 94 94,5 78 172,5 2
F4-C Michael Kristensen Schnellboot Typ S-100 EMK 94 88 91 80 171 3


Resultats liste F2
Sejl_klasse Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Byg Snit Samlet Point Placering
F2 Bo Søndergaard Elbehafen HMSK 96 98 97 92 189 1
F2 Christian Krogsgaard Søbjørnen VMK 94 98 96 91 187 2
F2 Ole Knudsen Thurø VMK 92 94 93 90 183 3
F2 Bo Søndergaard Svitzer Mjølner HMSK 88 93 90,5 96 186,5 4


Resultats liste F-DS
Sejl_klasse Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Placering
F-DS Christian Krogsgaard African Queen HMSK 92 92 92 1
F-DS Bo Søndergaard Anita Mary HMSK 88 66 77 2
F-DS Thomas Thomsen Anette 2 HMSK 21 0 10,5 3

Bliv opdateret pr. mail.