Så er vi ude og sejle. Mød os på tirsdage ved Skærbæk Sø.

Kontaktpersoner

Bo Søndergaard Tlf.: 23 49 46 27



søndag den 20. januar 2019

Resultat fra DM 2018

Resultats liste Junior
Sejl_klasse Start nr Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Placering
F4-A-J 2 Mai Kristensen Kadett EMK 100 98 99 1
F4-A-J 1 Topper Vand Pollux VMK 100 94 97 2
F4-A-J 5 Topper Vand Dolly VMK 90 98 94 4
F4-A-J 4 Victoria Hundebøll Samson II EMK 89 95 92 3
F4-A-J 3 Tobias Hundebøll ALEX EMK 89 95 92 3
F4-A-J 6 Mai Kristensen US Cost Guard EMK 84 88 86 5

Resultats liste F4-A_1
Sejl_klasse Start nr Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Placering
F4-A-1 13 Mathias Larsen Pollux EMK 100 100 100 1
F4-A-1 14 Bent Roden Kadet 2 VMK 100 100 100 2
F4-A-1 12 Jan Vegenfeldt Lille Jan VMK 98 100 99 3
F4-A-1 8 Filip Larsen Pollux EMK 98 100 99 4
F4-A-1 15 Ole Knudsen Junior VMK 95 100 97,5 5
F4-A-1 24 Thomas Reichart Martha Lerche VMK 94 98 96 6
F4-A-1 11 Christian Krogsgaard Krabbe HMSK 93 92 92,5 7
F4-A-1 18 Filip Larsen Krappe EMK 83 100 91,5 8
F4-A-1 7 Thomas Reichart Tuck VMK 89 92 90,5 9
F4-A-1 19 Jan Frederiksen Martha Lerche VMSK 89 88 88,5 10
F4-A-1 10 René Winther Pollux 2 VMK 83 90 86,5 11
F4-A-1 9 Tom Bak Springer HMSK 89 84 86,5 11
F4-A-1 17 Mathias Larsen Juno EMK 83 89 86 13
F4-A-1 16 René Winther Tug 2 VMK 83 87 85 14
F4-A-1 23 Ole Erlandsen Emile Robin VMK 79 87 83 15
F4-A-1 21 Jean-Claude Guinot Emma VMK 78 87 82,5 16
F4-A-1 28 Jean-Claude Guinot Emile Robin VMK 74 78 76 17
F4-A-1 20 Røge Nielsen Katja HMSK 81 42 61,5 18


Resultats liste F4-A_2
Sejl_klasse Start nr Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Placering
F4-A-2 38 Filip Larsen Polar EMK 98 100 99 1
F4-A-2 35 Christian Krogsgaard Ottl Lauffer HMSK 92 100 96 2
F4-A-2 41 Bent Roden WSP-10 VMK 95 95 95 3
F4-A-2 37 Michael Kristensen Commodore EMK 89 98 93,5 4
F4-A-2 44 Peerjan Hansen Banchert VMK 94 90 92 5
F4-A-2 32 Ole Knudsen Coast Qaurd VMK 94 89 91,5 6
F4-A-2 34 Filip Larsen Pilot Of Rotterdam EMK 92 89 90,5 7
F4-A-2 29 Erik Larsen Bugsier 3 EMK 95 84 89,5 8
F4-A-2 40 Erik Larsen Smit Nederland EMK 95 82 88,5 9
F4-A-2 27 Christian Krogsgaard MT17 HMSK 88 88 88 10
F4-A-2 30 Jan Frederiksen Mif VMK 87 83 85 11
F4-A-2 43 Filip Larsen Mercantic EMK 78 89 83,5 12
F4-A-2 31 Peerjan Hansen Commandor VMK 88 75 81,5 13
F4-A-2 26 Tom Bak Banckert HMSK 74 78 76 14
F4-A-2 25 Perben Baltzer Progress HMSK 74 67 70,5 15
F4-A-2 39 Arne Hansen Calypso HMSK 93 0 46,5 16
F4-A-2 46 Arne Hansen Sea Star HMSK 88 0 44 17


Resultats liste F4-A_3
Sejl_klasse Start nr Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Placering
F4-A-3 50 Ole Knudsen Fouda VMK 98 93 95,5 1
F4-A-3 51 Filip Larsen Flyvefisken EMK 94 95 94,5 2
F4-A-3 58 Christian Krogagaard Sea Eagle HMSK 96 93 94,5 3
F4-A-3 49 Ole Erlandsen Gry Maritha VMK 95 88 91,5 4
F4-A-3 45 Bent Roden Bremen 9 VMK 89 88 88,5 5
F4-A-3 56 Thomas Reichart Red Falcon VMK 88 89 88,5 5
F4-A-3 48 Michael Kristensen Hidria EMK 92 83 87,5 7
F4-A-3 55 Bo Søndergaard Riva HMSK 88 84 86 8
F4-A-3 59 Birger Glud SK 32 Harro Koelre HMSK 82 89 85,5 10
F4-A-3 57 Ole Erlandsen Polar Star VMK 84 87 85,5 9
F4-A-3 60 Michael Kristensen U311 EMK 83 87 85 11
F4-A-3 54 Jean-Claude Guinot Düsseldorf VMK 84 84 84 12
F4-A-3 47 René Winther Admiral VMK 85 82 83,5 13
F4-A-3 53 Erik Larsen Envoy EMK 82 83 82,5 14
F4-A-3 42 Preben Baltzer Helton HMSK 82 80 81 15
F4-A-3 52 Poul Nielsen Jugalf Sander HMSK 37 84 60,5 16


Resultats liste F4-B
Sejl_klasse


Navn
Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Byg Snit Samlet Point Placering
F4-B Thomas Thomsen Joffre HMSK 98 100 99 96 195 1
F4-B Mathias Larsen Havmågen EMK 100 98 99 95 194 2
F4-B Thomas Reichart US Coast Guard VMK 98 100 99 93 192 3
F4-B Michael Hundebøll Torben EMK 100 100 100 90 190 4
F4-B Ole Knudsen Absalon VMK 94 93 93,5 87 180,5 5


Resultats liste F4-C
Sejl_klasse Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Byg Snit Samlet Point Placering
F4-C Bent Roden PT-596 VMK 96 94 95 89 184 1
F4-C Michael Hundebøll Vedette Lance Missiles EMK 95 94 94,5 78 172,5 2
F4-C Michael Kristensen Schnellboot Typ S-100 EMK 94 88 91 80 171 3


Resultats liste F2
Sejl_klasse Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Byg Snit Samlet Point Placering
F2 Bo Søndergaard Elbehafen HMSK 96 98 97 92 189 1
F2 Christian Krogsgaard Søbjørnen VMK 94 98 96 91 187 2
F2 Ole Knudsen Thurø VMK 92 94 93 90 183 3
F2 Bo Søndergaard Svitzer Mjølner HMSK 88 93 90,5 96 186,5 4


Resultats liste F-DS
Sejl_klasse Navn Båd Navn Klub 1 sejlads 2 sejlads Snit Sejlads Placering
F-DS Christian Krogsgaard African Queen HMSK 92 92 92 1
F-DS Bo Søndergaard Anita Mary HMSK 88 66 77 2
F-DS Thomas Thomsen Anette 2 HMSK 21 0 10,5 3

tirsdag den 8. januar 2019


Generalforsamling 2019

Vi afholder generalforsamling tirsdag d. 22. januar 2019 kl. 19:00 på Gjellerup skole

Klubben vil være vært med kaffe og brød

Dagsorden


1. Valg af dirigent

2. Bestyrelsens beretning for det forløbne år.

3. Forelæggelse af det reviderede regnskab for det forløbne år til godkendelse

4. Forelæggelse af bestyrelsens budgetforslag for kommende år til godkendelse

5. Behandling af indkomne forslag

6. valg af næstformand ( ulige årstal )

7. Valg af bestyrelsesmedlemmer ( ulige år )

8. Valg af revisor og revisorsuppleant

9. Valg af repræsentant til SD

10. Eventuelt


MVH
Bestyrelsen

Bliv opdateret pr. mail.